YÖK- ENGELSİZ ÜNİVERSİTE BAYRAK ÖDÜLLERİ

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ
İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
YÖK- ENGELSİZ ÜNİVERSİTE BAYRAK ÖDÜLLERİ

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Engelli Öğrenci Komisyonu tarafından; üniversitelerin, Engelli Öğrencilere yönelik vermekte olduğu yükseköğretimin kalitesi ve düzeyi; üniversitenin sağlamış olduğu imkanlar ile üniversite kampüs sınırları içerisinde engelli bireylerin tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak için gerçekleştirilen çalışmaların tespiti ve başarılı bulunanların ödüllendirilmesi ve ayrıca kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla bu yıl ilk defa aşağıda belirtilen üç kategoride “Engelsiz Üniversite Bayrakları” ve “Engelsiz Program Nişanları” verilmiştir.
Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak)
Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak)
Sosyo-kültürel Faaliyetlere Erişilebilirlik (Mavi Bayrak).
Üniversitemiz, Türkiye’deki 185 üniversite içinden, Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak) kategorisinde 7 üniversiteden biri ve Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak) kategorisinde ise, 16 üniversiteden biri olarak ödüle layık görülmüştür.
T Blokta yer alan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi de, Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak) ve Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak) olmak üzere iki kategoride Engelsiz Üniversite Bayrak Ödülü almaya hak kazanmıştır. Söz konusu ödüllere ilişkin belgeler ekte yer almaktadır.